Auschwitz, Brama, Szyld, Napis   W dniu 29 maja uczniowie klas ósmych wzięli udział w poruszającej lekcji historii podczas zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. To wyjątkowe Miejsce Pamięci jest największym hitlerowskim obozem zagłady Żydów oraz innych nacji podczas II wojny światowej. Silne emocje wśród uczniów wywołały widoki osobistych przedmiotów więźniów, ich zdjęcia, obuwie, odzież… Zobaczyli również baraki, cele, krematoria. Udali się do bloku śmierci i pod ścianę straceń. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. Dzieci w KL Auschwitz, podczas których mieli możliwość poznania obozowej rzeczywistości najmłodszych więźniów. Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau z pewnością zapadnie w pamięci wszystkim jej uczestnikom.