Kata, Karate, Sztuki Walki, Dziewczynka   12 września br. w murach naszej szkoły zagościła Pani Marta Niewczas – sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym. Cała społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, uczniowie mogli zadawać pytania i brać udział w krótkim treningu.
    Mistrzyni opowiadała, jak wyglądała jej droga do kariery, podkreślając, że tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces. Uznała, że karate to doskonałe narzędzie do kształtowania swojego charakteru, uczy bowiem pokory i szacunku do drugiego człowieka. Wspominała również o swoim zauroczeniu kulturą Japonii.
     Pani Marta zachęcała wszystkich do aktywności fizycznej, starała się zarazić swoją pasją do sportu, podkreślając, że nigdy nie należy się poddawać, tylko uparcie dążyć do wyznaczonego celu.