W dniu 21.09.2023 r. na Stadionie Miejskim ROSiR w Rzeszowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w LA. Do zawodów przystąpiły reprezentacje szkół z całego Powiatu Rzeszowskiego. Piękna, letnia pogoda sprzyjała dużej frekwencji uczestników. Drużynę Szkoły Podstawowej w Jasionce reprezentowali uczniowie z klasy V i VI : Elena Olech, Martyna Olech, Alicja Huszcza, Izabela Jarząbek, Jakub Ozimek, Michał Budzowski oraz Jakub Onoszko, a ich trenerem był pan Piotr Kulig.
     Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając trzy medale. Złoty medal w skoku wzwyż wywalczyła Izabela Jarząbek, a brązowy w tej samej dyscyplinie zdobyła Alicja Huszcza. W kategorii chłopców w skoku wzwyż srebrny medal zdobył Jakub Ozimek. Izabela Jarząbek oraz Jakub Ozimek awansowali do kolejnych zawodów i będą reprezentować Powiat Rzeszowski w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci na Podkarpaciu, które odbędą się w Stalowej Woli.

Życzymy naszym młodym sportowcom dalszych sukcesów.