26 października 2023 r. o godz. 10.15 w sali gimnastycznej naszego Zespołu Szkół odbyło się przesłuchanie konkursowe w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!” w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII. Jurorem głównym komisji był prof. Grzegorz Oliwa. Społeczność uczniowska szkoły wykonała Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurek Dąbrowskiego” oraz dwie pieśni hymniczne: „Rota” i „Marsz Pierwszej Brygady” .

Zarówno szkoła, jak również uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!”.

Konkurs  "Do Hymnu" jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

Link do nagrania