🎉
Dnia 14 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas czwartych i piątych przygotowali bardzo staranne prace plastyczne - portrety liczby Pi oraz metodą kodowania – Miasto Pi.
Odbył się konkurs związany z zapamiętaniem jak najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Rekord w zapamiętaniu cyfr po przecinku w liczbie Pi, od dnia dzisiejszego należeć będzie do – Michała Wójtowicza- ucznia klasy 8. Będzie on czekał przez rok na pobicie. Michał, zapamiętał 69 cyfr po przecinku. Kajetan Pondo - zapisał 71 cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Niestety, pomylił w tym zapisie jedną cyfrę uzyskując zaszczytne drugie miejsce. Podium należy również do Amelki Szwerlugi – uczennica zapamiętała 45 cyfr po przecinku. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pamięci, chęci, zaangażowania naszych uczniów.
Jesteśmy z nich bardzo dumni! 👏
Jak świętować urodziny- to hucznie! 🎊Dlatego w tym dniu uczniowie klas 4-6 rozwijali swoje matematyczne myślenie poprzez rożne gry strategiczne, logiczne. Największą popularnością cieszyły się gry Granna Smart Games, Abalone, warcaby, szachy. Były rebusy, łamigłówki. 🎲
Szkoda, ze urodziny są tylko raz w roku.