15 marca br. klasy piąte brały udział w integracyjnym wyjeździe do kina „Helios” na film pt: „Emma i czarny jaguar”. Uczniowie zobaczyli wzruszającą opowieść o niezwykłej przyjaźni dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Film porusza ważne tematy, takie jak ochrona środowiska, szacunek dla natury, pokazuje, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest w naszych rękach.

Przed seansem miała miejsce pogadanka o florze i faunie Amazonii oraz rosnących na tym terenie zagrożeniach, takich jak kłusownictwo czy handel dzikimi zwierzętami.

Wspaniałe krajobrazy i emocjonujące przygody bohaterów sprawiły, że film bardzo się podobał, wszyscy zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do szkoły.