Mama i tata to osoby najważniejsze w życiu każdego dziecka. Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce, chcąc uczcić Dzień Matki  i Dzień Ojca, zaprosili swoich rodziców na uroczyste spotkanie z tej okazji. Owo spotkanie odbyło się w dniu 9 czerwca w godzinach popołudniowych w budynku szkoły.
Po powitaniu gości przez Dyrektora Szkoły, panią Ninę Kitlińską, zaprezentowali się uczniowie, uczęszczający na zajęcia nauki tańca towarzyskiego prowadzone przez szkołę Show Dance. Pokaz został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w formie montażu słowno-muzycznego, przygotowana przez uczniów klas I-III. Były to wiersze, inscenizacje i piękne, melodyjne piosenki. Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek w salach lekcyjnych, gdzie dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi upominkami.