22 czerwca 2016 r. panie Justyna Haligowska i Marta Kulig uczestniczyły w konferencji podsumowującej dwuletni projekt Alarm dla Bioróżnorodności Podkarpacia, który od września 2014 r. realizowany był pod ich opieką w naszym Zespole Szkół. W trakcie tego spotkania koordynatorzy ze Stowarzyszenia Ekoskop –pani Katarzyna Ruszała, pan Mirosław Ruszała oraz pan Maciej Kunysz podsumowali efekty wypracowane w 40 szkołach i 10 Centrach Edukacji Ekologicznej biorących udział w projekcie. Była to też okazja do wręczenia podziękowań, dyplomów i nagród dla uczestników tej kampanii promującej piękno podkarpackiej przyrody oraz do rozstrzygnięcia konkursu na najlepiej zrealizowane zadania projektowe.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła zajęła w tym konkursie 1 miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy 4 mikroskopy wraz z pokrowcami do ich bezpiecznego transportu oraz walizkę zawierającą zestaw pudełek z lupami do obserwacji małych owadów lub roślin.
O zaletach projektu można też przeczytać na stronie Radia Rzeszów, gdzie w dniu 23 czerwca w porannej audycji Kalejdoskop można było usłyszeć krótką wypowiedź nt realizacji projektu w naszej szkole.
Zachęcamy do lektury i wysłuchania relacji. Link: kliknij tutaj.