Jak co roku, we wrześniu w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do samorządu uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice wyborcze. Z gimnazjum zgłosiło się 3 uczniów, a ze szkoły podstawowej 5 osób. Uwieńczeniem kampanii wyborczej było głosowanie, które odbyło się dnia 30 września 2016r. "Lokal wyborczy" wraz z wcześniej przygotowaną urną, listami uprawnionych do głosowania i wydrukowanymi i opieczętowanymi kartami do głosowania znajdował się na korytarzu przy sali nr 32. Nad bezpieczeństwem głosujących i prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Natalia Naróg, Paulina Starzec i Katarzyna Ślemp. Głosowanie przebiegło szybko i sprawnie, frekwencja wyniosła ponad 60%. Komisja wyborcza wraz z opiekunem SU p. Justyną Haligowską, zliczyła głosy, uzupełniła protokół wyborczy a wyniki zostały ogłoszone przez szkolny radiowęzeł i powieszone na tablicy informacyjnej.
Warto dodać, że już po raz kolejny nasz samorząd wybieraliśmy wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach akcji Samorządy mają głos, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Opis kampanii oraz relacja z wyborów zostały zamieszczone na stronie internetowej akcji, a nasze wyniki dodane do wyników ogólnopolskich. W ten sposób przyczyniamy się do nauki demokracji wśród najmłodszych obywateli .
Teraz cała społeczność szkolna czeka na pierwsze działania nowo wybranej Rady SU. Liczymy, że spełnią oni swoje obietnice :) oraz życzymy powodzenia :).
Oto nasz nowy Samorząd Uczniowski
GIMNAZJUM:
Przewodniczący: Patryk Mikus
Zastępca: Dominika Cieśla
Rada samorządu: Agnieszka Stachoń, Filip Wrzos
SZKOŁA PODSTAWOWA:
Przewodnicząca: Karolina Kapustyńka
Zastępca: Hubert Lech
Rada samorządu: Izabella Grzesik, Milena Piotrowska, Dominika Furdak.