W czwartek 13 października 2016 roku delegacja uczniów z klas I - III Gimnazjum wraz z Panią Dyrektor Niną Kitlińską i pocztem sztandarowym uczestniczyła w XVI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.
Opiekunami grupy byli p. Marta Wyskiel, p. Agata Rzeszutek, ks. Mirosław Głowacki.

Wyjazd miał miejsce o godz. 5.00 sprzed budynku szkoły.

Pod jasnogórskimi wałami zgromadziło się około 18 tysięcy pątników z przeszło 420 szkół noszących imię św. Jana Pawła II.

W tym roku uczniowie i nauczyciele szkól pielgrzymowali pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. W czasie mszy wystawiono ok. 370 szkolnych pocztów sztandarowych. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Jasnogórski szczyt zdobiło około 500 sztandarów.

Punktem centralnym spotkania była uroczysta Msza św. odprawiana na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika z Radomia.

W homilii biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przypomniał wezwanie polskiego papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie.

W czasie pielgrzymki odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej, list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”

Nasze spotkanie u Tronu Matki Bożej Królowej Polski było ważnym elementem integracji Rodziny Szkól, jak również doskonałą okazją do nawiedzenia Jasnej Góry.

Tak liczna obecność przedstawicieli tak wielu szkól noszących imię Jana Pawła II jest świadectwem, że nauczanie naszego Patrona i wartości, jakimi się w życiu kierował są dla nas drogowskazem, za którym podążamy.