Z okazji Dnia Papieskiego 9 października w Katedrze Rzeszowskiej odbyła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. bpa Jan Wątroba i ks. bpa Kazimierz Górny.
Na placu przed Katedrą zebrali się uczniowie naszej szkoły (19 osób), aby podziękować za pontyfikat świętego Jana Pawła II – patrona naszej szkoły oraz wziąć udział w akcji „ISKIERKA”. Każdy z uczestników (których w sumie było 320 dzieci i młodzieży) otrzymał szablon z jedną literą, tworzącą jeden wielki napis z serii: UCZYNKI MIŁOSIERNE CO DO DUSZY I CO DO CIAŁA. Nasza szkoła otrzymała litery z drugiego uczynku co do ciała: SPRAGNIONYCH NAPOIĆ.
Po Mszy św. została utworzona procesja i przejście na Błonia Papieskie grup z literami na plac przed scenę w 15 rzędach.  W Parku Papieskim po ustawieniu się wszystkich uczestników nastąpił obrzęd odczytania Listu do papieża Franciszka oraz modlitwa o Miłosierdzie  Boże, które odczytał ks. bpa Jan Wątroba. Podczas odczytywania modlitwy o miłosierdzie Boże osoby trzymające litery wystawiają je nad głowy, a z dronu zrobiono zdjęcie modlitwy zawierzenia, które Jan Paweł II wypowiedział w Sanktuarium w Łagiewnikach.
Po zawierzeniu odbył się koncert papieski:  Oratorium pt. „Szukam Was”. W obchodach uczestniczyła nasza pani dyrektor Nina Kitlińska, a uczniowie byli pod opieką pani Agnieszki Ostafińskiej i  ks. Mirosława Głowackiego.