Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie Finału organizowanych jest wiele form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast i wsi.
W tym roku Zespół Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II przyłączy się do tej akcji i 15 stycznia nasi gimnazjaliści wezmą udział po raz pierwszy w Finale WOŚP, w charakterze wolontariuszy. Wyjdą na ulice naszej wsi, aby zbierać pieniądze, które zostaną przeznaczone na „Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom”.