W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie „Szkoła Dialogu” Nadrzędnym celem projektu jest wprowadzenie do szkół mediacji rówieśniczych, jako alternatywnego sposobu na rozwiązanie konfliktów. 14 szkół z województwa podkarpackiego otrzymało możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach uczniowskich nt. Jak kształcić mediatorów szkolnych i rówieśniczych. Również siedmioosobowa grupa naszych uczniów miała możliwość skorzystania z tych zajęć. Podczas trzech spotkań poznali oni procedurę prowadzenia mediacji w szkole oraz nauczyli się sztuki negocjacji. Zajęcia prowadzone były w ciekawy sposób z wykorzystaniem przede wszystkim metod aktywizujących. Uczniowie wcielali się podczas spotkań w rolę mediatorów oraz skonfliktowanych stron, poznali wartość komunikatu „ja” oraz ważną umiejętność stosowania parafrazy. Jednogłośnie uznali, że mediacje warte są propagowania w szkole i w życiu osobistym.
       Niewątpliwym wyróżnieniem dla naszej małej grupy mediatorów rówieśniczych był udział w II PODKARPACKIM KONGRESIE MEDIATORÓW, który odbył się w Rzeszowie w dniach 17 - 18 marca 2017 roku. Uczniowie Karolina Kapustyńska, Dominika Wilk, Marcin Kulig i Kamil Pokrzywa przygotowywani przez panią Justynę Haligowską zaprezentowali swój warsztat podczas drugiego dnia Kongresu. Wcielili się w rolę mediatorów w konflikcie szkolnym, ale stronami byli dorośli, którzy tylko udawali skłócone ze sobą nastolatki. Całą symulację moderował prowadzący - pan Jerzy Śliwa ze Stowarzyszenia Zawodowych Mediatorów. Obserwatorami zaś byli inni uczestnicy Kongresu, przede wszystkim profesjonalni mediatorzy. Nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie w tej stresującej dla nich sytuacji, zebrali wiele ciepłych uwag dotyczących ich opanowania i profesjonalnego warsztatu. Obecny na Kongresie pan Marek Zaleśny – wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie również nie szczędził pochwał pod ich adresem oraz wyraził opinię, że  ideę mediacji warto promować w szkołach całego województwa.