2 czerwca 2017r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w II Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który odbył się w Katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie i w Parku Papieskim. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego: „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję…” .
Organizatorem zjazdu było Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, które ma siedzibę w naszej szkole oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
Uroczystość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Jana Wątroby. Po nabożeństwie udano się do Parku Papieskiego, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II  i odśpiewano „Barkę” – ulubioną pieśń Papieża Polaka.
Uroczystego otwarcia zjazdu dokonała pani Nina Kitlińska - Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce, Przewodnicząca Stowarzyszenia Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II wraz z panem Tomaszem Wiluszem -  Dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.
W spotkaniu uczestniczyło około 400 osób, w tym: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, księża, katecheci, delegacje uczniów, nauczycieli i rodziców ze szkół im. Jana Pawła II z terenu województwa podkarpackiego, a także Pluton Strzelecki działający przy naszej szkole.
Po przemówieniach zaproszonych gości odbył się koncert zespołu z Górna „Młody Duch i Przyjaciele” z udziałem solistów, wśród których była nasza młodsza koleżanka - Weronika Pękala oraz występ chóru z Zespołu Szkół w Jasionce. Organizatorzy zadbali również o pyszny poczęstunek w postaci wyśmienitych pierogów i słynnej papieskiej kremówki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zjazdu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.