7 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i Sportu. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Nina Kitlińska, która życzyła wszystkim uczniom samych uśmiechów i udanej zabawy. Przy okazji wręczone zostały nagrody z konkursów gminnych i szkolnych. Po części oficjalnej klasy I - III SP udały się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Starsi uczniowie w tym czasie uczestniczyli w marszobiegu. Po powrocie cała społeczność szkolna spotkała się przy Łące św. Franciszka na drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Przy wspólnej lekturze naszych ulubionych książek odpoczywaliśmy po wysiłku, bijąc równocześnie ubiegłoroczny rekord masowego czytania w tym samym momencie –  w tym roku 206 osób wpisało na listę tytuły swoich ulubionych książek. Kolejnym punktem programu był poczęstunek przygotowany przez radę rodziców oraz nauka BELGIJKI, prowadzona przez gimnazjalistów. Na zakończenie zaprezentowała się też Ochotnicza Straż Pożarna, a uczniowie klas IV – VI SP i gimnazjum próbowali swoich sił w rzutach do kosza i jeździe na rolkach. Można było również integrować się grając w śledzia. Pogoda dopisała, dzięki temu spędziliśmy ten dzień w miłych nastrojach, aktywnie i na świeżym powietrzu.