14 czerwca odbyła się druga edycja akcji sportowo – charytatywnej „Jasionko! Rusz się i pomóż!". Na początku wszystkich zgromadzonych uczestników powitał przewodniczący SU – Patryk Mikus. Zmagania sportowe zaczęliśmy od rozgrzewki, którą poprowadziły uczennice z klasy III gimnazjum: Klaudia, Kasia i Gabrysia. Po 10 minutach nadszedł czas na bicie rekordu w podawaniu piłki lekarskiej. Ustawienie wszystkich uczestników w okręgu na sali gimnastycznej było nie lada wyzwaniem, ale po chwili mogliśmy wystartować i ustanowić nowy rekord: 180 osób. Po tej części do ćwiczeń zaprosiła pani Alicja Moskwa – instruktorka fitness, która nauczyła nas prostych układów wymagających jednak odrobiny koordynacji wzrokowo – ruchowej. ;-) Na początku było ciężko, ale ostatecznie wszyscy opanowali układ i mogli cieszyć się ze wspólnego ćwiczenia. Po wysiłku fizycznym nadszedł czas na chwilę relaksu. Uczniowie klasy 4 b zapragnęli pochwalić się swoim wykonaniem Belgijki. Do tego popularnego już w naszej szkole tańca zaprosili też wszystkich chętnych. Na zakończenie spotkania odbyło się losowanie nagród. Zwycięzcy wrócili do domu z drobnymi upominkami.
Samorząd uczniowski jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom akcji, zwłaszcza tym, którzy przy tej okazji zechcieli wrzucić do puszki przysłowiowy grosz na pomoc chorym uczniom naszej szkoły.
Do zobaczenia za rok!