"Dom"
Cztery ściany, okna i dach, i dym z komina.
I już?
Nie. I światło gdy późna godzina.
Nie. I stół i chleb na stole. I książka
I cień zadumany na czole.
I każda chwila najmniejsza,
I wszystko dokoła: ulica, słońce powietrze,
las, niebo nad Wisłą, tramwaje, lody, kino,
i wszystko, i wszystko!
I już?
Nie, i jeszcze głosy mamy i taty. Ich oczy, ich ręce.
Dom bez nich to tylko ściany i dach.
I nic więcej.

W miesiącach maju i czerwcu przypadają trzy świąteczne dni w szczególny sposób łączące się z rodziną. To Dzień Matki (26.05), Dzień Dziecka (1.06) i Dzień Ojca (23.06), które w naszej Szkole obchodzone są wspólnie jako Dzień Rodziny.
Uczniowie klasy II a i II b zaprosili z tej okazji, na uroczyste spotkanie, swoich rodziców. Przygotowali na popołudniowe spotkanie w dniu 9 czerwca montaż słowno-muzyczny oraz upominki. Licznie zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Nina Kitlińska, podkreślając jak wielkie znaczenie w życiu każdego człowieka ma rodzina. Po prezentacji wierszy, piosenek i inscenizacji, nagrodzonych brawami, odbyło się mniej oficjalne spotkanie w salach lekcyjnych. Czas upłynął w miłej atmosferze, sprawiając satysfakcję i zaproszonym rodzicom, jak też prezentującym swoje umiejętności dzieciom.