ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

„Janie Pawle, nasz Patronie
Twoja wielkość pomnikowa
Nie przeminie, nie zatonie….”

W dniu 16. października 2017 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyło się Święto Patrona Szkoły.

Społeczność uczniowska uczestniczyła w mszy świętej oraz akademii poświęconej Janowi Pawłowi II. Uczniowie klas VI a, VI b i VII a - pod kierunkiem p. M. Midury i R. Dziurgot przygotowali uroczystość, w której została przypomniana sylwetka naszego PATRONA. Chór szkolny pod kierunkiem p. D. Gnyp oraz piękna dekoracja przygotowana przez p. E. Orłoś uświetniły uroczystość.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Dzień 16 października 2017 r. był ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej, ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką przynosić radość i chlubę szkole. Po złożeniu ślubowania każde dziecko zostało – przy pomocy dużego czerwonego ołówka – pasowane na ucznia przez Panią Dyrektor Ninę Kitlińską i otrzymało legitymację uczniowską. Następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia nowo mianowanym uczniom i ich rodzicom. Wcześniej, w czasie mszy świętej Ksiądz Proboszcz Michał Leśniara udzielił pierwszoklasistom specjalnego, uroczystego błogosławieństwa.

Na koniec rodzice przygotowali dzieciom skromne przyjecie i wręczyli upominki. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia.

OBCHODY DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

16 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole również Święto KEN. O uroczystą oprawę tego wydarzenia zadbali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z klas: II, III a i III b. Dzieci przedstawiły program słowno – muzyczny, by w ten sposób podziękować pedagogom i innym pracownikom szkoły za ich pracę.