W dniu 26 października 2017 r. odbyła się w Rzeszowie Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i Nauczycieli Szkół imienia Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego zatytułowana: „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”.

Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Nina Kitlińska, przedstawiciele uczniów wraz z pocztem sztandarowym pod opieką pani Magdaleny Midury.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Mszy świętej przewodniczył Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak oraz Ordynariusz Rzeszowski Biskup Jan Wątroba. W oprawie Mszy świętej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: ministranci, lektorzy czytający modlitwę wiernych, chór szkolny, który pod kierunkiem pani Doroty Gnyp wykonał pieśni o św. Janie Pawle II.

Uczennica klasy IIIb – Maja Gorczyca powitała wierszem ks. Biskupa Jana Wątrobę.

Na drugą część konferencji zaproszeni goście udali się do auli WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka, świadectwa o Helenie Kmieć wolontariuszce, absolwentce szkoły im. ks. Stefana Wyszyńskiego w Libiążu, a także odbyły się dwa panele dyskusyjne pt: „Wprowadzenie w świat wartości – w centrum uwagi współczesnej edukacji” oraz „ Współczesne dylematy wychowania do wartości”.
Konferencja zakończyła się rozdaniem nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Kuratora Oświaty „Nauczyciel wychowujący do wartości”.