Dzień Walki z Otyłością
30 października z lekkim poślizgiem walczyliśmy w naszej szkole z otyłością. Światowy Dzień Walki z Otyłością obchodzony jest już od lat 24 października. Z tej okazji zorganizowaliśmy w tym roku zajęcia przy muzyce dla wszystkich i rozgrywki w tenisa stołowego oraz zachęcaliśmy do spożywania zdrowego drugiego śniadania. Jak widać na załączonych zdjęciach, w naszej szkole wszyscy chętnie się ruszają! Dziękujemy dziewczynom z klasy 6 za przeprowadzenie zabaw tanecznych na przerwach międzylekcyjnych  .

Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - święto wszystkich bajkowych postaci. W naszej szkole z tej okazji tradycyjnie zaroiło się od oryginalnie i pomysłowo przebranych uczniów, którzy przynieśli ze sobą do szkoły swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Samorząd Uczniowski zorganizował też czytanie bajek dla dzieci z przedszkola, które z ciekawością i zainteresowaniem wysłuchały przygotowanych historii, odczytanych w tym roku przez uczennice z klasy Vb – Madzię Drzał, Weronikę Ślemp i Oliwię Ślęzak.
 AKCJA CHARYTATYWNA „MISIE RATOWNISIE”
W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się do akcji „Misie Ratownisie”, której celem jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!
MIŚ RATOWNIŚ w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny! MIŚ RATOWNIŚ pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.
Każde dziecko Misia zabiera do domu, dlatego potrzeba naprawdę wiele zabawek! Dzięki pluszakowi łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: "Pokaż mi co boli misia.", "Czy miś może poruszać łapką?" Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od "tragicznego" otoczenia.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom za odzew i przyniesienie ogromnej ilości pluszaków. Dzięki Wam z pewnością uśmiech pojawi się na twarzy wielu poszkodowanych dzieciaczków.