W dniu  27 lutego 2018 r. gimnazjaliści klasy III pod opieką wychowawczyni Renaty Poźniak oraz Marty Kulig, wzięli udział w III edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych "Orientation Day". Targi zostały zorganizowane przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie pod patronatem: Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W ramach preorientacji zawodowej uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną 30 szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i okolić. Szkoły kusiły licznymi atrakcjami jak występy artystyczne, pokaz musztry, pokaz mody, degustacja potraw, prezentacja profesjonalnego makijażu przez uczennice klas fryzjerskich czy prezentacja robotów wykonanych przez uczniów szkół technicznych. Na stoisku CKU w Rzeszowie gimnazjaliści oglądali wyposażenie wojskowe jak broń, maska gazowa itp.