5 listopada w naszej szkole odbył się już po raz kolejny DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Każdy uczeń, który przyszedł w przebraniu nie musiał martwić się o oceny niedostateczne, ponieważ był chroniony przed pytaniem i niezapowiedzianą kartkówką. Ale nie to było przecież najważniejsze. Organizatorom chodziło o to, aby przypomnieć, jak ciekawy może być świat ukryty w książkach. Ponadto warto przypominać, że czytanie pobudza wyobraźnie oraz doskonale relaksuje po ciężkim dniu.

Pomysłów na wspaniałe przebrania było wiele. Na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, rycerzy, Baby Jagi, czarownice, Pippi Langstrumpf czy Czerwonego Kapturka.

Starsze koleżanki odwiedziły też wszystkie grupy przedszkolne i młodszych kolegów przeniosły w zaczarowany świat baśni, czytając krótkie bajeczki. Dzieciakom z grupy 3- i 4-latków tak się to spodobało, że nie chciały ich wypuścić.

Kolejne spotkanie z bajką w takiej wersji już za rok!