2 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "W krainie wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy" skierowany do uczniów klas I - III. Do udziału zgłosiło się 21 uczniów. Wszyscy uczestnicy wspaniale przygotowali recytację, dbając nie tylko o doskonałą interpretację i poprawność językową, ale także o potrzebne rekwizyty. Publiczność, ze względów sanitarnych ograniczona do wykonawców i jury, miała okazję posłuchać m. in. o tym, jak pan Hilary poszukiwał swoich okularów (wiersz "Okulary"), co mieści się w wagonach, których nawet 1000 atletów nie ruszyłoby po zjedzeniu 1000 kotletów ("Lokomotywa"), współczuła chorej żabie ("Żaba"), dowiedziała się, jak kuśnierz nie poradził sobie z uszyciem futra dla foki  ("Foka") oraz jak rozmawiać trzeba z psem ("Hipopotam").

Oto lista laureatów i wyróżnionych uczniów:

I miejsce Kornelia Bochenek z klasy I A

I miejsce Aniela Rzeszutek z klasy II A

I miejsce Emilia Pokrzywa z klasy III A

wyróżnienia – Leon Dral z klasy I A, Maciej Kłos z klasy II B oraz Julia Miąsik z klasy III A

Wszystkim recytatorom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorami konkursu były panie: Magdalena Francikowska, Justyna Haligowska i Małgorzata Techman.

fragmenty recytacji