27 października już po raz kolejny wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie to odbyło się już po raz 6 w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, a celem akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Cieszymy się, że nasi uczniowie nie zawiedli i pogrążyli się tego dnia w lekturze przyniesionych z domu książek. Przy okazji posłuchać można było ciekawych rozmów i wymiany opinii na temat czytanych pozycji. Zapominalscy mogli tego dnia skorzystać z zasobów naszej szkolnej biblioteki.

Łącznie udział w akcji wzięły 283 osoby.

A już wkrótce kolejna okazja do promocji czytelnictwa w naszej szkole - 5 listopada obchodzić będziemy Dzień Postaci z Bajek :)