5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a, przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zachęcił całą społeczność szkolną do zaakcentowania tego dnia ciekawym przebraniem w dowolnie wybraną postać z bajki.

Przy okazji była to dobra okazja, by zachęcić do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Pamiętajmy, co powiedział Albert Einstein: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".