10 listopada, jak co roku włączyliśmy się do akcji #SzkołaDoHymnu organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Cała społeczność szkolna - Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewali wspólnie (choć w swoich salach) "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie wysłuchali montażu słowno - muzycznego, który uwieczniliśmy w postaci filmu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszej uroczystej akademii w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

link

        Jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich Państwa – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, do wzięcia udziału w akcji “Niepodległa do Hymnu”. W trudnym dla wszystkich czasie pandemii nie możemy spotkać się razem, a śpiewanie w większym gronie obecnie jest niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że tegoroczny 11 listopada nie zabrzmi dźwiękami Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy, by nawet w domu w samo południe przypomnieć sobie o sukcesie, jakim było odzyskanie Niepodległości w 1918 roku i w sposób symboliczny wspólnie świętować – wystarczy włączyć podkład muzyczny z radia, telewizji lub Internetu i całą rodziną zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

      Rodziny, które chciałyby uwiecznić to wydarzenie (np. za pomocą telefonu komórkowego) i podzielić się z całą społecznością szkolną tym, jak promują postawy patriotyczne w swoich domach, prosimy o przesyłanie filmików na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
       Jeżeli świętują Państwo w inny sposób, to również można zainspirować innych dzieląc się z nami zdjęciami z tych przedsięwzięć. Przesłane materiały zamieścimy na wirtualnej tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Padlet

Świętujmy radośnie naszą wolność!