W dniu 17 listopada cztery uczennice z klasy 7b: Tosia, Hania, Ola i Maja przeprowadziły wywiad z Zastępcą Wójta Gminy Trzebownisko – Panem dr. Sławomirem Poradą. Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji zadania konkursowego Ligi Sprawiedliwości. W trzecim tygodniu zmagań dziewczyny miały za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z samorządem terytorialnym.

Pan Wójt w bardzo przystępny i obrazowy sposób opowiedział o tym, czym jest samorząd terytorialny oraz dlaczego jest on tak ważny dla sprawnego funkcjonowania naszego Państwa. Krótko przedstawił historię reformy samorządowej w Polsce oraz podał przykłady działań gminy na rzecz jej mieszkańców: np. budowa dróg, rozbudowa sieci wodociągowo – kanalizacyjnej, szkolnictwo, ale również działalność kulturalno – rozrywkowa, w tym liczne place zabaw dla dzieci.

Pan Sławomir Porada zachęcał też uczennice do aktywności w samorządzie klasowym i szkolnym, bo jest to pierwszy krok do zrozumienia zasad samorządności w ogóle, a kto wie, może w przyszłości zostaną radnymi, czy posłankami.

Do rozmowy o zadaniach stojących przed samorządem gminnym włączyła się również Pani Dyrektor Nina Kitlińska. Dziękując Panu Wójtowi za dotychczasową współpracę, wyraziła nadzieję, że również w przyszłości nasza szkoła będzie mogła liczyć na wsparcie władz gminy w realizacji licznych zadań i projektów aktywizujących dzieci i młodzież z ZS w Jasionce do działania na rzecz społeczności lokalnej i naszej „Małej Ojczyzny”.

Na zakończenie nasz Gość przekazał miłą pamiatkę dla całej społeczności szkolnej – publikację „Trzebownisko – odkrywamy dziedzictwo”. Jest to pozycja, która przybliżyć powinna każdemu uczniowi naszej szkoły historię naszej gminy. Książka przekazana została do biblioteki szkolnej i gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.