W przeddzień 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w siedzibie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość Jubileuszu XXX-lecia reaktywowania rzeszowskiego „Strzelca”.

       Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Niny Kitlińskiej i nauczycieli naszej szkoły m.in. Pani Agaty Góreckiej, Pani Róży Janik i Pana Pawła Wiktora ważna część Związku Strzeleckiego działa również w naszej szkole. Z tej okazji, w podziękowaniu za wieloletnią współpracę, pomoc w realizowaniu działalności programowej i życzliwość, Pani Dyrektor Nina Kitlińska odebrała odznaczenie ZS Strzelec. Wśród wyróżnionych znaleźli się także m.in. Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, Biskup Pomocniczy Rzeszowski Edward Białogłowski.

  Uroczystość uświetnił uroczysty koncert w wykonaniu solistów i reprezentantów grupy artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym godnej naśladowania postawy patriotycznej!

Paweł Wiktor