Nasza szkoła w ramach realizacji licznych projektów proekologicznychprzystapiła w tym roku do akcji "Klasowa Wigilia bez plastiku", która polega na zorganizowaniu w klasie wigilii bez używania plastikowych talerzy, sztućców czy kubków. Jej uczestnicy mogą przynieść za to szklane naczynia i odpowiednio się z nimi obchodzić. W domach wychodzi nam to doskonale. :)
„Plastikowe talerzyki, widelczyki i kubeczki będą używane przez każdą osobę zaledwie 2-3 godziny, a w środowisku niestety rozkładać będą się od 100 do 1000 lat. Poza tym, po plastikowej wigilii, jedna klasa jest w stanie zapełnić plastikowymi odpadami ogromny wór na śmieci, a jak w szkole jest 30 klas… to mamy 30 ogromnych worków. A szkół w całej Polsce jest ponad 35 tys“ A. Gadomska - organizatorka akcji.

Gorąco zachęcamy, aby wziąć to pod uwagę podczas planowania Wigilii klasowych. Bądźmy EKO!