Z okazji zbliżającej się 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Przepisujemy Tolkiena” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, profil facebookowy Piórem i Pazurem oraz Academy International Wawer. Do najbardziej popularnych książek tego autora należą „Władca Pierścieni” i „Hobbit”. Nam przydzielono do przepisywania str. 159 „Władcy Pierścieni”. Zgodnie z załączonymi wytycznymi tekst należało przepisywać ręcznie, najlepiej piórem na czystej białej kartce ksero z zachowaniem 3 centymetrowego marginesu. Akcję przeprowadziliśmy jako wyzwanie kaligraficzne Samorządu Uczniowskiego dla uczniów klas 5- 8 SP. Najpiękniej tekst przepisała Antonina Mazur z klasy VIIb i to jej praca została wysłana do organizatorów.

Wyzwanie kaligraficzne było też świetną okazją do promocji czytelnictwa.

Działania w placówkach, które wzięły udział w akcji można oglądać na Padlecie: link