Uczniowie naszej szkoły: Kacper Rokita z kl. 7a, Aleksandra Wrzos, Julia Dudek, Oliwia Nycz z klasy 8b dostali się do finału Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Nakręć się na Środowisko” pod hasłem: „Retencjonowanie – współczesne wyzwanie”, który odbył się 22 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie. Spośród 26 uczniów zakwalifikowanych do II etapu zwycięzcami konkursu zostali nasi uczniowie:

I miejsce zdobył Kacper Rokita a II miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Wrzos.

     Honorowym patronatem konkursu jest Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Stowarzyszenie “EKOSKOP” w Rzeszowie oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Głównym Sponsorem nagród w Konkursie było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

   Ponadto uczniowie po rozwiązywaniu testu mogli poszerzyć swoją wiedzę z ekologii uczestnicząc w wykładzie „EKOOGRÓD – zasady projektowania i pielęgnacji ogrodu dla przeciwdziałania zmianom klimatu”, wygłoszonym przez panią Joannę Bułat, oraz warsztatach florystyczno – recyklingowych „Niezła EKO Sztuka, czyli jak artystycznie wykorzystać odpady”, przeprowadzonych pod kierunkiem pani Marty Straub oraz pani Joanny Bułat – nauczycieli Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie.

   Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu a uczniom gratulujemy i życzymy dalszym sukcesów!

Więcej informacji: tutaj

Krystyna Łania

eko konkurs