Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyło się wiele akcji i imprez mających na celu poszerzenie wiedzy i świadomości ekologicznej u uczniów . Jedną z nich było wykonanie makiety drzewa przy sali 26. Każda klasa na lekcji wychowawczej przygotowała liść tego drzewa, na którym uczniowie odpowiedzieli na pytanie: Planeta Ziemia- jak możesz jej pomóc?, po czym zawiesili ten liść na makiecie drzewa.

             Inną akcją było wykonanie przez uczniów klas 1 – 8 SP Eko-ludka z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Prace zostały zaprezentowane podczas obchodów Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia w naszej szkole. Dodatkowo każda klasa wykonała również plakat pod hasłem: Bądź dobry dla Ziemi - zachowania proekologiczne w moim domu. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania a ich prace można podziwiać na poniżej fotorelacji oraz na terenie szkoły. Zwieńczeniem tego dnia było zdobycie przez naszych uczniów: Kacpra Rokitę z kl.7a i Aleksandrę Wrzos z kl.8b pierwszego i drugiego miejsca w Konkursie Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w tym dniu Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie.

   Wszystkim wychowawcom i uczniom dziękujemy na pełne zaangażowanie w realizację zadań poszerzających świadomość i zachowania proekologiczne wśród nas. Akcje i imprezy przygotowały i przeprowadziły panie: Krystyna Łania, Marta Kulig, Kamila Cieśla  i Justyna Haligowska.

dz

278970013 1605744546479636 4282950714270804356 n 1