3 Maja – cóż to za data? Ten dzień jest wspaniałą okazją , by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez dzieci.
       Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było w końcu odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas.
   Tegoroczną akademię upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja przygotowali uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami p. Moniką Wiktor i p. Ksenią Włodarczyk. Dzieci przygotowały wiersze i piosenki którymi uświetniły to ważne wydarzenie.

Ksenia Włodarczyk, Monika Wiktor

279571533 1035816897289920 3817631127459271973 n