koza

„W sławnym mieście Pacanowie
tacy sprytni są kowale,
że umieją podkuć kozy,
by chodziły w pełnej chwale.”
Kornel Makuszyński

W piątek 10 czerwca uczniowie klas I a i I b wybrali się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Dzieci mogły tu w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni poprzez unikalną ekspozycję, pt. „Bajkowy Świat”. Wzięły też udział w warsztatach „Jak to działa?” , na których poprzez efektowne doświadczenia dowiedziały się więcej o odbiorze bodźców różnymi zmysłami.
       Następnie udały się do ogrodu, gdzie mogły troszkę pobiegać, pobawić się na placu zabaw i oczywiście zjeść lody.
       Dopisała nam pogoda i humory. To nasza pierwsza, dłuższa wycieczka. Mamy już ochotę na kolejne.