Konkurs skierowany był do uczniów szkół z terenu naszej gminy. Obejmował dwie grupy wiekowe: uczniów klas I – III oraz uczniów klas IV – VIII. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie szopki bożonarodzeniowej w formie przestrzennej pracy plastycznej, płaskiej lub płaskorzeźby.
     W tym roku organizatorów zachwyciła mnogość pomysłów i technik wykonawczych nadesłanych prac. Oprócz tradycyjnych, nie zabrakło szopek wykonanych z pierników, ciasta, makaronu, masy solnej, czy długopisem 3D. To dowód na to, że wyobraźnia twórcza uczniów nie zna granic.
        Nagrodę za piękną szopkę z piernika otrzymał Dominik Barczak z klasy 8 a. Wyróżnienia zdobyli: Michał Budzowski z klasy 4 b i Antoni Pełdiak z klasy 1 b.

Serdeczne gratulacje!