Darmowe grafiki wektorowe Gwiazda betlejemska  W czwartkowe popołudnie 5 stycznia 2023 r. z inicjatywy Pani Dyrektor Niny Kitlińskiej i Rady Rodziców odbyło się w naszym Zespole Szkół Kolędowanie Noworoczne. W sali gimnastycznej zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyła nie tylko społeczność szkolna, ale i nasi absolwenci, mieszkańcy Jasionki oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas włodarze Gminy Trzebownisko: Wójt - Pan Lesław Kuźniar, Zastępca Wójta – Pan Sławomir Porada, Dyrektor Centrum Oświaty – Pan Grzegorz Paczocha. Na spotkanie przybyli również: Radny Gminy Trzebownisko- Pan Jacek Szostek, Sołtys wsi Jasionka – Pan Sławomir Guzek oraz Naczelnik OSP w Jasionce – Pan Mariusz Pustelak oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z naszej wsi.

Dzieci z przedszkola (z grupy Tygrysków i Małych Odkrywców), chór szkolny oraz uczniowie zespołów klasowych od I do VIII, śpiewając kolędy, na nowo przywołali magiczną atmosferę minionych Świąt Bożego Narodzenia. W programie znalazły się także solowe występy instrumentalne uczniów, którzy doskonalą swoje umiejętności w szkole muzycznej Yamaha. O tym jak ważna jest tradycja przekonali nas zaproszeni goście – chórzyści z Zespołu Ludowego „Jasiołczanie”, którzy dali piękny koncert kolęd. Uznaniem publiczności cieszył się również program artystyczny pt. „Szczodroki” w wykonaniu dzieci z klas IV – VI, które zabrały nas w podróż do przeszłości. Przenieśliśmy się do początków XX wieku, do wiejskiej podrzeszowskiej chaty, w której gospodarz wraz z szacowną małżonką oczekują przybycia chodzącej po wsi grupy kolędników. Warto dodać, że młodzi aktorzy wygłosili swoje kwestie: oracje i śpiewy gwarą rzeszowską!
     Jak to zwykle bywa podczas takich spotkań, obok uczty duchowej nie mogło także zabraknąć uczty dla ciała. Poczęstunek przygotowali Rodzice oraz Panie ze szkolnej kuchni, za co serdecznie dziękujemy! Na stołach pojawiły się prawdziwe rarytasy: pachnące domowe wypieki, czerwony barszczyk z kapuśniaczkiem, owoce oraz ciepłe napoje i kompot.
Wielkim aplauzem cieszyły się klimatyczne fotobudki przygotowane przez Radę Rodziców.
     Noworoczne spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Dało wszystkim uczestnikom wiele radości i pokazało, że wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który warto podtrzymywać.

Do zobaczenia za rok!

 Występ grupy teatralnej - link