Nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Złote Szkoły NBP”. 8 marca grupa uczniów z klas VII i VIII w ramach realizacji zadań konkursowych wybrała się do Rzeszowa. Celem wycieczki była wizyta w Narodowym Banku Polskim oraz poznanie jego zadań, funkcji oraz specyfiki pracy.  Warsztaty, w których wzięli udział nasi uczniowie, prowadzone były przez eksperta NBP. Pozwoliło to wszystkim uczniom na poznanie tego niezwykłego miejsca: jego historii, zadań i niezwykle ważnej roli, jaką odgrywa.
   Dzięki warsztatom z pracownikiem banku uczniowie dowiedzieli się, z czego wykonane są pieniądze, jak sprawdzać autentyczność banknotów oraz monet i kto je produkuje. Uczniowie poznali specjalne urządzenie, dzięki któremu można stwierdzić autentyczność banknotów, obserwować zabezpieczenia na polskich nominałach. Podczas wizyty w NBP w sali operacyjnej można było wymienić drobne pieniądze na wyższe nominały w bilonomacie. Uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań dotyczacych poruszanych tematów i uzyskać na nie wyczerpujace odpowiedzi.