Liczba Pi, Tablica, Kreda, Matematyka  W marcu, aż dwukrotnie mamy okazję do tego, by oddać honory Królowej Nauk, za jaką uchodzi Matematyka. Dwunastego marca przypada Dzień Matematyki, a 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data ta zapisywana jest w USA jako 3.14, co kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 r. w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy matematyka Larry'ego Shawa. Obecnie w obchody włączają się miłośnicy matematyki z różnych zakątków świata, w tym również uczniowie z naszej szkoły.
W naszej szkole można podziwiać wystawę stworzoną z uczniowskich prac zainspirowanych liczba Pi. Uczniowie wykonali przepiękne Miasta Pi, portrety Liczby Pi, projekty z ciekawostkami nt. liczby Pi, opowiadanie z użyciem jak największej ilości głosek "pi", oraz rebusy zawierające głoskę "pi".
Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najciekawszą pracę z każdej kategorii. Komisja konkursowa oceniła wkład pracy, estetykę, pomysłowość i nagrodziła siedmioro uczniów. Wyróżnienia otrzymali ex aequo: Karolinka Rybka (4a), Jakub Pondo (8a); Martynka Ostrowska (8b), Aleksandra Bielenda (5b), Karolinka Kowalska (4b), Kamila Wiśniewska (6a).
Ponadto 14 marca odbył się szkolny konkurs, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Najlepszą pamięcią wykazał się uczeń klasy 5b - Kajetan Pondo, który zapamiętał, aż 45 kolejnych cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Tym samym zajął I miejsce. Jego wynik zostaje zapisany na Szkolnej Tablicy Rekordów. Będzie czekał do przyszłego roku - być może wówczas uda się komuś innemu go pobić 😉.
Na wyróżnienie w tym konkursie zasługują również: Julia Lech, Agnieszka Rzemień - uczennice z klasy 6a jak również Sebastian Bajda, Kuba Ozimek, Kuba Król - uczniowie z klasy 4b.
Cieszymy się, że tak licznie i ochoczo uczniowie z naszej szkoły włączyli się w świętowanie tego dnia.
                                                                     Do zobaczenia za rok!