Ogrodnik, Ogród, Wiosna, Sadzenie W maju uczniowie klasy 5b za zgoda pani dyrektor podjeli wyzwanie poszerzenia naszego Klimatycznego Zakątka. Na godzinie wychowawczej przeprowadzili burzę mózgów planując konieczne działania i tworząc nową wizję tego miejsca, spójną z już istniejącym ogrodem, a przyjazną zarówno dla środowiska, jak również dla całej społeczności szkolnej.

Podczas „wizji lokalnej” wymierzono miejsce pod nową kwietną łąkę oraz wytyczono obszar, który docelowo ma zostać ogrodzony. Ponieważ proekologicznych działań w ostatnich latach w naszej szkole prowadzono sporo, i wszystkie pozostawiły po sobie trwały ślad, postanowiono połączyć je w jeden duży Klimatyczny Zakątek, który będzie, a w zasadzie już jest wizytówką naszej szkoły!

Jest to nie lada wyzwanie, dlatego o pomoc w jego realizacji zwracamy się do całej społeczności szkolnej i lokalnej. Krok po kroku będziemy wypełniać wszystkie punkty konkursu i zwracać się o konkretną pomoc do osób z doświadczeniem w tych kwestiach. Marzymy, aby nasze działania stały się inspiracją dla mieszkańców Jasionki. Stąd ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy przydomowy ogród, w którym obowiazkowym elementem musi być łąka kwietna (min. 1m2). Szczegóły w regulaminie.

Zapraszamy do licznego udziału!