Kwiat, Łąka, Tło, Dekoracja, Kwiaty   W ciagu ostatnich dwóch tygodni założylismy przy szkole kolejna łąkę kwietną. Tym razem uczniowie sami przekopali kawałek trawnika, aby na własnej skórze poczuć, że praca fizyczna na łonie natury daje dużo satysfakcji. W kolejnym etapie prac przygotowawczych pomógł nam pan Ryszard Chorzępa, który glebogryzarką uzdatnił przekopane miejsce do wysiewu łaki. Ostatnim elementem prac przygotowawczych było oczyszczenie ziemi ze śmieci (kamienie, szkło, itp.) oraz wyrównanie pola grabiami i zebranie resztek korzeni i trawy. Sam siew i udeptanie nasion był już czystą przyjemnością i zajął dosłownie chwilkę. Teraz tylko pamietać należy o regularnym podlewaniu łąki, aby końcem czerwca móc cieszyć się z pierwszych kwitnących kwiatów.

Warto przypomnieć, że łąka kwietna ma wiele zalet - sprzyja bioróżnorodności, zatrzymuje wodę w glebie, ale przede wszystkim pięknie wygląda przez całe lato.