Kościół, Kościół Mariacki, Kraków   Nasi uczniowie należący do drużyny Orląt w sobotni poranek, u podnóża Kopca Józefa Piłsudskiego, na krakowskim Sowińcu, wzięli udział w pierwszym od 1939 roku Zgrupowaniu Orląt Związku Strzeleckiego. Miało ono na celu upamiętnienie 88. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ważnym wydarzeniem podczas sobotniego apelu było złożenie przyrzeczenia przez orlęta i strzelców z Krakowa.
W dalszej części sobotniego zgrupowania uczestnicy udali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego, a następnie wzięli udział w pikniku majowym (gry i zabawy, loteria fantowa). W niedzielę odbyła się uroczysta msza święta w Katedrze Koronacyjnej na Wawelu, następnie w grotach królewskich pomodliliśmy się przy sarkofagu Marszałka Józefa Piłsudskiego, a nasza delegacja złożyła tam kwiaty. Na sam koniec wizyty w Grodzie Kraka nie zabrakło odwiedzin u Smoka Wawelskiego.
Te dwa dni przyniosły nam wiele emocji, radości i podniosłych chwil, które zapamiętamy na długo.

Opiekunowie: Paweł Wiktor, Agata Górecka