Sprawozdanie z przeprowadzonych
w Zespole Szkół w Jasionce
 działań w ramach programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”

Do programu „Klub Bezpiecznego Puchatka” w roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole przystąpiły dwie pierwsze klasy.

Od września cyklicznie odbywały się zajęcia poruszające zagadnienia bezpieczeństwa na drodze, w szkole oraz w domu. Wykorzystywane były między innymi materiały edukacyjne, scenariusze lekcyjne zaproponowane przez organizatorów. Dzieci wykonywały ćwiczenia zawarte w dostarczonych książeczkach. Rodzice otrzymali informacyjne broszury dotyczące realizowanego programu.

30 października dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych, które odbywały się między innymi na przejściu dla pieszych. Omawialiśmy napotkane znaki drogowe, oraz ćwiczyliśmy prawidłowe zachowania w czasie uczestnictwa w ruchu drogowym ze szczególnym naciskiem na naukę przechodzenia przez jezdnię zarówno w miejscu oznakowanym jak i nieoznakowanym.

2 grudnia odbyło się spotkanie z policjantem, które wzmocniło pozytywne zachowania pierwszoklasistów. Na spotkaniu tym wykorzystano film edukacyjny „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w „Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie”. Dzięki temu utrwalili sobie wiadomości na temat bezpieczeństwa, które zdobyły do tej pory.

Koordynator programu

Urszula Tuleja

zdjęcia z odbytych zajęć: