W dniu 20 marca 2015 r. odbył się w naszym ZS kolejny już raz plebiscyt „Mam Talent”. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 20 wykonawców od klasy I SP po klasę III gimnazjum.

Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy I A i I B gimnazjum. Mieli oni okazję uczestniczyć w ciekawym projekcie „Potrafię, wiem, znam – radę sobie dam” – prowadzonym przez panie Jolantę Wesół i Justynę Haligowską. Przygotowany teleturniej był podsumowaniem 30-godzinnych warsztatów. Miał on formę rywalizacji w kosmosie dwóch przeciwnych drużyn: Załogi Alfa i załogi Omega. Zadania związane były z podróżą w kosmos i nawiązywały do misji Apollo 13 i skoku ze stratosfery Filipa Baumgartnera. Drużyny występowały w samodzielnie przygotowanych skafandrach astronautów, a nad bezpieczeństwem ich misji czuwali dowódcy, kontrola lotu, strażacy i ratownicy medyczni. Do wykonania  10 zadań misji potrzebna była tez współpraca z publicznością, dzięki czemu nikt się nie nudził.

Po półtoragodzinnym występie rozpoczął się plebiscyt Mam Talent, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy przygotowali występy taneczne, wokalne i akrobatyczne. Tradycyjnie już oglądaliśmy krótkie scenki kabaretowe, a uczeń klasy VI – Jan Dworak – układał kostkę Rubika z zamkniętymi oczami. Na zakończenie wystąpiły dziewczyny z klas II gimnazjum, które w zabawnych piżamach – zwierzakach wykonały swój układ taneczny do utworu „I’m sexy, and I knowit”, zas klas III zatańczyła Belgijkę.

Zabawa skończyła się wspólnym „szaleństwem” zarówno występujących, jak i publiczności.

Nad całością plebiscytu czuwało zaszczytne Jury, w skład którego weszły p. dyrektor Nina Kitlińska. p. wicedyrektor Katarzyna Słuja oraz uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkie występy bardzo się podobały, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyli:

- Zespół taneczno – akrobatyczny z klasy III SP
- Miłosz Kudyba, który grał na pianinie
- Weronika Warchoł, która grała na gitarze
- Jan Dworak

Gratulujemy talentu i odwagi wszystkim uczestnikom plebiscytu!

W trakcie zajęć mieliśmy też niepowtarzalną możliwość podziwiania częściowego zaćmienia słońca. Było to możliwe, gdyż pan konserwator posiada maskę spawalniczą, przez którą każdy uczeń przez chwilę spoglądał w niebo, prosto w tarczę słoneczną, nie narażając się na uszkodzenie wzroku. Wrażenia były niesamowite!