Dnia 8 maja br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce odbyły się prawybory zorganizowane przez SU w ramach projektu CEO – Aktywny Samorząd. Obok sali nr 32 ustawiono urnę wyborczą oraz stoliki dla 3 osobowej komisji, złożonej z uczniów trzeciej klasy gimnazjum. Do głosowania mógł przystąpić każdy gimnazjalista. Frekwencja była wysoka i wyniosła ponad 70 %. Największą popularnością u gimnazjalistów cieszył się Janusz Korwin Mikke, na drugim miejscu uplasował się Paweł Kukiz. Ta tendencja potwierdziła się wśród uczniów gimnazjów i liceów z całej Polski, gdzie tak zwani kandydaci antysystemowi zdobyli ponad 50 % głosów.

Mamy nadzieję,że była to ciekawa przygoda dla młodzieży, która mogła poczuć się jak dorosły pełnoprawny obywatel Rzeczpospolitej Polskiej i zagłosować na swojego kandydata. Mamy też nadzieję, że nasza akcja przyczyniła się do wyższej frekwencji na niedzielnych wyborach.

Już wkrótce odbędą się prawybory przed drugą turą.