Dyrektor Zespołu Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola w Jasionce na rok szkolny 2024/2025.

Wnioski do pobrania znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej (w linkach poniżej). Kompletne wnioski wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać od 01.03.2024 r. do 22.03.2024 r. w sekretariacie Zespołu Szkół.

Szczegółowe informacje o terminach znajdują się w Zarządzeniu Wójta Gminy Trzebownisko.

Dzieci uczęszczające w bieżącym roku do przedszkola będą kontynuować edukację przedszkolną na podstawie złożonych wcześniej Deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej.

Oświadczenie o wielodzietności

Zarządzenie Wójta Gminy Trzebownisko

W związku ze zbliżającym się 1 września kilka ogłoszeń dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce w roku szkolnym 2023/2024

Spotkanie organizacyjne

W dniu 29.08.2023 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się w stołówce szkolnej spotkanie organizacyjne dyrektora z rodzicami wszystkich grup przedszkolnych .

Spotkanie organizacyjne 1

Drodzy Rodzice uprzejmie informujemy, iż dzień adaptacyjny dla dzieci odbędzie się 30.08.2023r. (środa) w godzinach 9.00 - 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Wyprawka Przedszkolaka w Przedszkolu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce na rok szkolny 2023/2024

1. Piżamka w materiałowym i podpisanym woreczku, własną pościel tj. podpisaną poduszkę „jasiek”, małą kołderkę lub kocyk - grupa Kaczuszki. Podpisane komplety prosimy o dostarczenie do Przedszkola w dniu adaptacji lub na spotkanie organizacyjne.

2. Komplet zapasowej odzieży wszystkie grupy: ( w podpisanej reklamówce, woreczku itp.):

• majteczki -2 pary
  • skarpetki – 2 szt.
  • podkoszulek krótki rękaw – 2 szt.
  • podkoszulek długi rękaw – 1 szt.
  • krótkie spodenki lub spódniczka
  • długie spodnie dresowe lub getry

Nawet starszym dzieciom zdarza się polać zupką, soczkiem, posikać czy po prostu zgrzać podczas zabaw, wtedy konieczne jest przebranie maluszka. Prosimy również Rodziców, aby w przypadku, gdy wychowawczyni wykorzysta niektóre rzeczy dziecka na przebranie, na drugi dzień donieść brakujące elementy odzieży, tak, aby powyższy zestaw był zawsze kompletny.

3. Pantofle podpisane (najlepiej zapinane na rzepy) - wszystkie grupy.

4. Chusteczki higieniczne, wyciągane z pudełka 2 opakowania na semestr – wszystkie grupy.

5. Podpisana butelka z wodą.

6. Składka na materiały plastyczne na I semestr zostanie ustalona z wychowawcami grup, dodatkowo prosimy o przyniesienie ryzy papieru ksero.

Zrealizowane projekty, akcje w Przedszkolu

w ZS w Jasionce im. Jana Pawła II

• Międzynarodowy program edukacyjny pt. ,,Piękna nasza Polska cała,,
  • Ogólnopolski projekt edukacyjny pt. ,,Z darami natury świat nie jest ponury,,
  • Ogólnopolska akcja pt. ,,Zdrowo i sportowo,,
  • Ogólnopolski projekt dla przedszkoli pt. ,,Tydzień Bajek Polskich”
  • Ogólnopolski projekt edukacyjny pt. ,,Bajkowa wyprawa”
  • Akcja challenge ,,Niebieskie motyle”
  • Program edukacyjny dla przedszkoli pt. ,,Czyste powietrze wokół nas”
  • Innowację pedagogiczną pt. ,,Tanecznym krokiem przez świat”.

Sukcesy naszych przedszkolaków w konkursach

w roku szkolnym 2022/2023

• Konkurs charytatywno-ekologiczny ,,Odkręcamy pomagamy”, gdzie grupa ,,Tygryski” otrzymała certyfikat oraz nagrodę w wysokości 300zł.
  • Udział w konkursie pt. „Genialny Przedszkolak”:

Wynik doskonały; Eryk Sutyła, Rita Typkowska, Zofia Penar, Hanna Malec, Marlena Nowak, Laura Nowak, Aleksandra Bieńko, Amelia Kubasik, Kalina Lech, Alan Zajkowski, Mieszko Zgłobicki, Igor Leżoń, Iga Gołojuch, Milena Tasior, Zuzanna Kołcz

Wynik bardzo dobry; Maciej Dulemba, Adam Lech, Kacper Szczepański

• Gminny konkurs recytatorski ,,Co słonko widziało. Wiersze J.Brzechwy”:

Dyplom- Noemi Gemborys, Aleksandra Bieńko, Jakub Stusik

• Gminny konkurs plastyczny pt. ,,Wiosna w ogrodzie i na łące”:

I miejsce- Milena Tasior

Wyróżnienie- Aleksandra Bieńko, Kornel Bryk, Anastazja Kowalska

• Gminny konkurs plastyczny pt. ,,Żyj zdrowo będzie kolorowo”:

I miejsce- Lena Kornak

Wyróżnienie- Aleksandra Bieńko, Marcelina Nowak, Laura Kaliszczak

• Gminny konkurs plastyczny pt. ,,Ozdoby wielkanocne”:

I miejsce- Łucja Pieniążek

II miejsce- Oskar Małek

III miejsce- Noemi Gemborys

Wyróżnienie- Katarzyna Budzowska, Filip Pasierb, Wiktoria Janik, Borys Duszkiewicz, Hanna Trędowicz

Akcje charytatywne w przedszkolu

• Zbiórka chusteczek nawilżonych dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci
  • Herbatka dla seniora. DPS w Zaczerniu
  • Zbiórka karmy dla schroniska „Kundelek”
  • Zbiórka darów dla Polaków mieszkających w Ukrainie
  • Udział w zbiórce nakrętek dla Frania chorego na SMA

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 1541/2023 Wójta Gminy Trzebownisko informujemy, że nasze przedszkole będzie miało dyżur wakacyjnych w miesiącu lipcu.
Zarządzenie
Nr 1541/2023 Wójta Gminy Trzebownisko

Wielkanoc Gniazdo, Gniazdo

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 65 prac z placówek z terenu gminy. Prace zostały zaprezentowane na okolicznościowej wystawie na korytarzu przedszkolnym.

Prace nagrodzone:

3 - 4 latki :

I  miejsce – Łucja Pieniążek ( Jasionka)

II  miejsce –  Emilia Bać (Wólka Podleśna)

III  miejsce: - Oskar Małek (Jasionka)

Wyróżnienie:  Sandra Lech (Wólka Podleśna)

Filip Pasierb (Jasionka)

Wiktoria Kuźniar (Łukawiec)

Emilia Rybińska (Stobierna)

4-5 latki :

I miejsce – Wojciech Majcher ( Trzebownisko)

II miejsce – Michał Dąbrowski (Trzebownisko)

III miejsce – Noemi Gemborys (Jasionka)

Wyróżnienie: Julia Trzciańska (Stobierna)

Izabela Widomska(Stobierna)

Aleksadnra Madera (Trzebownisko)

Katarzyna Budzowska (Jasionka)

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie!