A jednak matematyka nie taka straszna, jak ja przedstawiają! 16 marca 47 uczniów z klas II - VIII zmagało się z zadaniami matematyczno - logicznymi biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Pokazuje to bardzo duży potencjał matematyczny wśród naszych szkolnych dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy poważniejszy konkurs w którym musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia, jak również i ze stresem.

Każdy uczestnik konkursu w nagrodę za wysiłek i podjęcie wyzwania otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.
     Nie pozostaje nam teraz nic innego jak mocno zacisnąć kciuki i czekać na wyniki konkursu. Co też ochoczo czynimy. Jednakże już dziś jako nauczyciele matematyki, wychowawcy klas jesteśmy z Was bardzo dumni 😉. Życzymy Wam wielu sukcesów, oczywiście matematycznych.