Strona główna
Wydarzenia
Aktualności
Spotkanie ze studentką lotnictwa
1Klasa IVa miała okazję spotkać się dziasiaj z Panią Aleksandrą Kowalską - studentką lotnictwa na Politechnice Rzeszowskiej.
Pani Ola opowiadała jak zostać pilotem, jak przejść odpowiednie szkolenie i zdobyć licencję. Podkreślała, że praca pilota polega głównie na bezpiecznym prowadzeniu samolotu, dbaniu o pasażerów oraz pilnowaniu, aby wszystko działało sprawnie podczas lotu. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, a Pani Ola chętnie odpowiadała dzieląc się swoimi doświadczeniami i pasją do latania.
Dzień sportu klasy 2b
Jedyną osobą, która może cię zmotywować jesteś ty sam! Arkadiusz Szuba
W dniu 12.06.2024 r. klasa II b obchodziła klasowy dzień sportu. Uczniowie wykazali się informacjami i ciekawostkami na temat różnych dyscyplin sportowych. Swoje umiejętności fizyczne pokazali spędzając aktywny czas na Stadionie LKS Jasionka.
Bezpieczne wakacje- spotkanie z Policjantem
Nigdy nie zakładaj, że jesteś całkiem bezpieczny. Salla Simukka
W dniu 12.06.2024 r. klasy drugie odwiedził pan dzielnicowy asp. Krzysztof Żurawski, aby porozmawiać z uczniami na temat bezpiecznych wakacji. Przypomniał o zasadach spędzania czasu wolnego w górach, nad morzem/jeziorem, na wsi, w lesie oraz w mieście. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że sami mogą zadbać o własne bezpieczeństwo poprzez przemyślane zachowania i rozwagę.
Dzień Mamy i Taty w klasach drugich
2W poniedziałek 10 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Mamy i Taty dla rodziców uczniów klas drugich.
Było to wyjątkowe wydarzenie pełne radości i wzruszeń. Dzieci przygotowały piękne przedstawienia, recytacje wierszy i piosenki, które wywołały uśmiechy na twarzach rodziców. Atmosfera była niezwykle ciepła i rodzinna, a dzieci były dumne z tego, że mogły sprawić radość swoim rodzicom.
Ogólnopolska Konferencja Astronomiczna „Per aspera as astra”
24Uczniowie klas 4-6 udali się 10 czerwca do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” na Ogólnopolską Konferencję Astronomiczną „Per aspera as astra” w cyklu "Podkarpackie! Centrum! Nauki! Astronomiczno-Lotnicze-Naukowe celebracje 20 lat Polski w Unii Europejskiej!"
Mieliśmy okazję wysłuchać panelu edukacyjnego „Słońce - (nie)zwykła gwiazda” wygłoszonego przez Pana Janusza Nicewicza - absolwenta astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Piknik Rodzinny
13W piękną, słoneczną sobotę 8 czerwca odbył się długo wyczekiwany przez całą społeczność szkolną Piknik Rodzinny.
Uroczystość rozpoczęła się od słów powitania, które Pani Dyrektor skierowała ze sceny do wszystkich zebranych oraz podziękowań dla Pań z prezydium Rady Rodziców za podjęcie się tego wydarzenia. W imieniu Rady Rodziców głos zabrała Pani Karolina Bieńko, która podkreśliła, że nie doszłoby to niego, gdyby nie współpraca z dyrekcją i zaangażowanie rodziców, w myśl zasady: "Razem możemy więcej!"
Konkurs na opracowanie projektu graficznego logo i hasła promocyjnego Gminy Trzebownisko
Zachęcamy do udziału w konkursie na stworzenie projektu graficznego logo oraz hasła promocyjnego naszej gminy. Konkurs skierowany jest dla Mieszkańców którzy ukończyli 12 lat.
Wyłonione oryginalne projekty staną się propozycją do utworzenia oficjalnego logo i hasła promocyjnego służących do identyfikacji Gminy Trzebownisko.Dla zwycięzców w obu kategoriach przygotowano atrakcyjne nagrody rzeczowe!
Gminny Konkurs Kaligraficzny "Przepisujemy Miłosza"
10II edycja Gminnego Konkursu Kaligraficznego pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Trzebownisko już za nami. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy niezwykle starannie, wręcz po mistrzowsku, przepisywali wskazany przez organizatorów tekst. Tym razem był to wiersz Czesława Miłosza pt. "Miłość".
Jury miało nie lada wyzwanie, bo poziom prac był wysoki. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży sztuki pięknego pisania.
Karta rowerowa - egzamin praktyczny
15 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Jest ona niezbędna każdemu, kto ukończył 10 rok życia i kieruje rowerem.Dokument ten obowiązuje do ukończenia 18 lat.
Uczniowie klas czwartych przez cały rok szkolny, na lekcjach techniki przygotowywali się do uzyskania tego dokumentu. Zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.
Niebieskie Igrzyska - wyniki ogólnopolskie
Świetna wiadomość dotarła do nas z z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Nasza szkoła wysyłając sprawozdanie z części edukacyjnej i części sportowej startowała o nagrodę NAJWIĘJSZYCH NIEBEISKICH IGRZYSK. Z satysfakcją informujemy, że w tej kategorii zajęliśmy II MIEJSCE!
Gratulacje dla Pani Dyrektor Niny Kitlińskiej, Koordynatora - Pani Anny Golik oraz dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy pomogli przy organizacji NIEBIESKICH IGRZYSK w naszej placówce.
Wycieczka klas drugich do Starej Warzelni
5Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie. Emile Zola
W dniu 05.06.2024 r. odbyła się wycieczka klas 2 do Starej Warzelni w miejscowości Baryczka. Uczniowie zwiedzili muzeum figur solnych, obejrzeli seans filmowy dotyczący warzenia soli pt. Sól - skarb tej Ziemi. Ucznioiwe mogli pogłębić swoją wiedzę przy gablotach oraz bawić się na placu zabaw.
Wycieczka do Siedliska Janczar w Pstrągowej
103 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych i trzecich wybrali się do Siedliska Janczar w Pstrągowej.
Naszą wizytę zaczęliśmy od przejazdu bryczką po pięknej, malowniczej okolicy. Następnie uczniowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych, połączonych z pokazem tradycyjnego wypieku chleba pt. „Od ziarna do chleba”. Dzieci samodzielnie przygotowały chlebki, które na zakończenie zabrały do swoich domów.
Opłata za wyżywienie
W czerwcu 2024 r. jest 13 dni roboczych
(od 3.06 do 19.06)
Opłata za żywienie wynosi:
Zupa - 26 zł
II danie + kompot – 52 zł
Zupa + II danie + kompot - 78 zł
Płatne przelewem do 8 czerwca ,prosimy o terminowe wpłaty za żywienie.
Ze względu na zbliżający się koniec roku szkolnego w dniu 8 czerwca opłata powinna juz być zaksięgowana na koncie żywieniowym szkoły.
Dzień Dziecka klas drugich
Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.( Jan Paweł II)
W dniu 29.05.2024 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 2 wybrali się do Kina Zorza na film animowany pt. "Strażniczka smoków".
Po seansie na uczniów czekał słodki akcent w postaci Lodów u Myszki.
To było miłe świętowanie.
Stop uzależnieniom
W II semestrze uczniowie klas 7-ych wykonały w ramach projektu z biologii prace plakatowe na temat szkodliwego wpływu uzależnień na zdrowie człowieka pod hasłem „Stop uzależnieniom.”
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą jak i kreatywnością w przestrzeganiu innych o zgubnym wpływie substancji uzależniających na zdrowie człowieka. Prace uczniów zostały umieszczone w kąciku ekologicznym przy sali 26.
Gminny Konkurs Piosenki „Na ludową nutę…”
28 maja w Zespole Szkół w Zaczerniu odbył się Konkurs Piosenki „Na ludową nutę…”.
Uczniowie klas 1-3 z Gminy Trzebownisko zaśpiewali najpiękniejsze pieśni i przyśpiewki ludowe. Dzieci i ich rodzice zadbali również o piękne stroje i choreografię.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Szwerluga z klasy 1c zdobyła wyróżnienie w tym konkursie.
Szkoły Doliny Lotniczej działają dla klimatu- spotkanie z pszczelarzem
1Uczniowie kl.5a mieli możliwość poznać znaczenie pszczół w życiu człowieka oraz otaczającej przyrody dzięki rodzicowi uczennicy naszej szkoły – Panu Sylwestrowi.
Pan Sylwester jest pszczelarzem i prowadzi własną pasiekę. Uczniowie usłyszeli wiele cennych informacji o życiu pszczół, mogli zobaczyć prawdziwie pszczoły w szklanym ulu, ramki z miodem, poczuć zapach pyłku kwiatowego przyniesionego przez pszczoły. Uzyskali również cenne wskazówki o prozdrowotnym znaczeniu różnych rodzajów miodu oraz wytwarzanego przez pszczoły propolisu.
Wizyta pszczelarza w klasach pierwszych
527 maja nasi pierwszoklasiści gościli podczas zajęć Pana Sylwestra- tatę Emilki z klasy 1a, który prowadzi własną pasiekę.
Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu cennych i ciekawych informacji o życiu pszczół. Pan pszczelarz opowiedział o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu, a także jak pożytek który przynoszą do ula zamienia się w miód. Dzieci miały również okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły w szklanym ulu, ramki z miodem, narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy pszczelarza, a także propolis i pyłki kwiatów. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Poznaliśmy bliżej zwyczaje i funkcje pszczół. Największą atrakcją była możliwość zajrzenia do wnętrza ula oraz obejrzenia z bliska plastra miodu, który miał niezwykle aromatyczny zapach.
e-Dziennik
BIP
Godziny dzwonków
Piątek 23.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Licznik wizyt
liczba odwiedzin: 246351Strona archiwalna