31 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z biologii „Budowa komórki" dla klas piątych. Uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat lub model przedstawiający budowę jednej, wybranej przez siebie komórki: zwierzęcej, roślinnej, grzyba lub bakterii. Większość uczniów poradziła sobie z tym zadaniem świetnie, nie zabrakło kreatywności w wyborze materiałów i sposobów przedstawienia organelli komórkowych budujących różne rodzaje komórek. Uczniowie wykorzystali materiały tj. papier, plastelina, modelina, masa solna, druciki, plastikowe rurki, nasiona, styropian a nawet żelatynę, która wiernie oddała konsystencję i wygląd galaretetowatej substancji jaką jest cytozol wypełniający wnętrze komórki. W każdej z klas zostały przyznane  3 nagrody i zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

I MIEJSCE: Eryk Rusin i Kacper Rokita

II MIEJSCE: Aleksandra Mach i Amelia Miąsik

III MIEJSCE: Jakub Pondo

I MIEJSCE: Julia Majczak

II MIEJSCE: Kacper Pustelak

III MIEJSCE: Julia Tarnawska i Amelia Micał

Prace można oglądać na pierwszym piętrze, na korytarzu obok klasy nr 26.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz zwycięzcom jeszcze raz gratuluję!

Paulina Pelc