Nasza szkoła bierze udział w kampanii Fundacji Dbam o Mój Z@sięg pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”, która polega na zwróceniu uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych.
  • Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

W ramach udziału w projekcie wszyscy uczniowie na godzinach wychowawczych wypisywali otrzymane od fundacji kartki, które następnie mogli wysłać do wybranej przez siebie osoby. Nakręciliśmy film p.t. „Idą święta, nie o SMSie, lecz o kartce pamiętaj! A chętni uczniowie wzięli udział w projekcie z języka niemieckiego polegającym na wymianie kartek świątecznych między szkołami z całej Polski. Już docierają do nas świąteczne życzenia.

Mamy nadzieję, że ten sposób „walki z fonoholizmem” spodobał się naszym wychowankom.