W piątkowy poranek 31 stycznia 2020 r. uczniowie klas I - IV uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z pisarką Panią Stanisławą Bełch, autorką cyklu książek dla dzieci pod tytułem "Wesołe historie" oraz "Snip i Kocio".
       Pani Stanisława opowiedziała słuchaczom o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczęła przygodę z pisaniem książek dla młodego czytelnika. Podczas spotkania towarzyszyły jej dwa pluszowe koty - bohaterowie opowiadań - dorosły Snip - kot dostojny, mądry i ułożony oraz mały Kocio - łobuziak i zawadiaka, ale za to bardzo sympatyczny i ciekawy świata. Koty przyjaźnią się z dziećmi i wraz z nimi przeżywają przygody, wybierają się w podróż nad morze, w góry, spacerują ulicami Rzeszowa...

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści, następnie sami zadawali pytania, np. W jaki sposób powstaje książka? Skąd autorka czerpie pomysły? Jak długo pisze daną książkę? Na zakończenie każdy uczeń mógł zakupić sobie wybraną pozycję oraz otrzymać dedykację i autograf autorki.

Spotkanie z Panią Stanisławą Bełch było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i zachętą do sięgnięcia po jej opowiadania o kocich perypetiach. Ważne jest, że historie te oprócz treści przygodowych posiadają także elementy wychowawcze i dydaktyczne. Pobudzają młodego czytelnika do analizy zachowań bohaterów i wyciągania wniosków.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej Czytanie jest trendy!, realizowanej przez Panie Magdalenę Francikowską, Justynę Haligowską i Małgorzatę Techman.